Lesbos

Lesvos je také znám pod jménem Mytilini. Nejlepší jídlo, hlavně mořské plody. Známý díky výborným sardinkám. Sardinky se tu loví ve dvou velkých zátokách, Yera a Kaloni. Velmi oblíbený jako místo rodinné dovolené. Město Molyvos, postaveno okolo středověkého hradu, je plné cizinců, kteří tu buď bydlí, nebo jsou zde jen na dovolené. Hledáte-li nějakou hezkou pláž, pak se podívejte do Vatery. Tato pláž je dlouhá kolem 7 km. Okolo města Sigri jsou také hezké pláže, většinou jsou velmi dlouhé a prázdné. Letní vítr je celkem chladný, takže není potřeba klimatizace.

Tento ostrov je dosti velký. Moc velký pro motorky, proto si raději vypůjčete auto, aby jste projeli všechny památky. Ale i bez něj se můžete mít dobře. Lesvos není vůbec drahý. Můžete ušetřit hromadu peněz, když pojede sem, než na nějaký jiný ostrov. A užijete si to tu přinejmenším stejně jako na dražších ostrovech.

Trajekty jezdí každý den za šera z Pireaus a přijíždějí do Mytilini kolem sedmi hodin ráno, přitom zastavují v Chios. Některé pokračují k ostrovu Limnos, k Thessaloniki a ke Kavale. Občas jede i trajekt ze Samosu. Dále jsou spoje s Volos, Psara, Samothrace, Alexandropolis a Syros. Z města Sigri jezdí jednou týdně člun do Rafiny. V současné době jezdí z Lesvosu i vysokorychlostní trajekt, který je dvakrát rychlejší než ty staré. Avšak tento trajekt nemá kabiny ale jen židle. Na Lesvosu je také mezinárodní letiště, které je tak blízko pláže, že pokud se vaše letadlo zpozdí, můžete se jít bez obav ještě vykoupat.

Komentáře k této stránce - Lesbos na diskusním webu najih.cz

Dovolená na ostrově Lesbos

Vyhledat zájezdy na Lesbos na Invia.cz
Vyhledat last minute na Lesbos na Invia.cz
Dovolená v Řecku

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2019 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901