Jónské ostrovy

Jónské ostrovy jsou více na západě. Mnozí lidé si pod tímto názvem představí pouze ostrov Korfu. Češi ale jezdí hlavně na Lefkadu.

V této oblasti více prší, tudíž jsou tyto ostrůvky zelenější. Jsou známé svými krásnými plážemi a unikátní kuchyní. Není snadné se sem dopravit lodí. Z Athén sem téměř žádné nejezdí. Většina lidí sem přiletí letadlem, přinejlepším bez přestupů. Přesto do pár přístavů jezdí trajekty. A když už jste tady, dobře se dají pronajímat čluny. Na Lefkadu se dá přijet po mostě z pevniny.

Jónské ostrovy mají odlišný historický vývoj než zbytek Řecka. V době, kdy bylo Řecko pod nadvládou Turků, patřily Jónské ostrovy pod Benátky. Staly se útočištěm emigrujících Řeků a nechaly se poznamenat italským vlivem (hodně je to vidět třeba na Zakynthosu). Zemětřesení z roku 1953 ale srovnalo mnoho budov se zemí.

Jednotlivé Jónské ostrovy:

Korfu

Ithaka

Kefalonia

Kythira

Lefkada

Paxos

Jónské ostrovy se řecky nazývají Ionia Nisia a dohromady se o nich mluví jako o souostroví Eptanisos.

Komentáře k této stránce - Jónské ostrovy na diskusním webu najih.cz

 

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901