Jónské ostrovy

Jednotlivé Jónské ostrovy:

Korfu

Ithaka

Kefalonia

Kythira

Lefkada

Paxos

Jónské ostrovy jsou od řecké pevniny na západě. Mnozí lidé si pod tímto názvem představí pouze ostrov Korfu. Češi ale jezdí hlavně na Lefkadu.

V této oblasti více prší, tudíž jsou tyto ostrůvky zelenější než ve zbytku Řecka. Jsou známé svými krásnými plážemi a unikátní kuchyní. Není snadné se sem dopravit lodí. Z Athén sem téměř žádné lodě nejezdí. Většina lidí sem přiletí letadlem, přinejlepším bez přestupů. Přesto do pár přístavů jezdí trajekty. A když už jste tady, dobře se dají pronajímat čluny. Na Lefkadu se dá přijet po mostě z pevniny.

Jónské ostrovy mají odlišný historický vývoj než zbytek Řecka. V době, kdy bylo Řecko pod nadvládou Turků, patřily Jónské ostrovy pod Benátky. Staly se útočištěm emigrujících Řeků a nechaly se poznamenat italským vlivem (hodně je to vidět třeba na Zakynthosu). Iónské ostrovy patřily pod Benátky jen do roku 1864, kdy se staly součástí nově vznikajícího řeckého království.

Zemětřesení z roku 1953 n Jónských ostrovech srovnalo mnoho budov se zemí.

Jónské ostrovy se řecky nazývají Ionia Nisia a dohromady se o nich mluví jako o souostroví Eptanisos, což znamená "sedm ostrovů". Sedm ostrovů je těch velkých. Kromě toho se okolo nich nacházejí desítky dalších malých ostrovů a ostrůvků.

Komentáře k této stránce - Jónské ostrovy na diskusním webu najih.cz

 

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2019 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901