Ithaka

Nikdo nemůže udělat seznam řeckých ostrovů, aniž by nezahrnul ostrov bájného Odyssea. Ithaka je hornatá a skalnatá, avšak roste tu mnoho stromů a olivníků, jako ostatně na všech Jónských ostrovech. Pár archeologických nalezišť spojených s Homérovými příběhy, krásné rybářské vesničky a pláže dělají tento ostrov velmi zajímavým. Navštivte ho třeba lodí z přístavu Patras nebo z Kefalonie. Ithaka je výborné místo pro turistiku. Ostrov je malý a hlavně tichý. Červen je skvělý pro rodinnou dovolenou.

Nejlepší turistická oblast Ithaky je na severu ostrova, kde je mimochodem také hlavní město nazvané Vathy, ve kterém žil Odysseus. Naopak nejlepší pláže ostrova Ithaka jsou na jihu. U pláží můžete najít i nějakou tu jeskyni. Nejlepší způsob, jak prozkoumat pobřeží, je pronajmout si člun.

Trajekty jezdí denně na Patras, odkud si můžete přivést auto.

Varianta názvu: Ithaki

Podrobnější popis ostrova Ithaka.

Komentáře k této stránce - Ithaka na diskusním webu najih.cz

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901