Karpathos

Ostrov Karpathos je jako jiný svět. Je vhodný pro úplně jiný typ dovolené, než užívání si na plážích.

Karpathos je velmi tradiční ostrov. Hlavně horská vesnička Olympos, která byla po staletí izolována a ve které stále najdete středověké řemesla. Na jedné straně je ostrov skalnatý, na druhé zase krásně porostlý a úrodný. Mezi těmito oblastmi jsou hory. Hlavní město ostrova je přístav Pigadia.

Když se podíváte na mapu, Karpathos najdete mezi Rhodosem a Krétou. Je tedy hodně na jihovýchodě. Tvarem připomíná dlouhou nudli od severu k jihu. Kousek na jihozápad se rozkládá další menší ostrov Kassos.

Na ostrov jede jen pár trajektů týdně z Pireaus a možná jeden nebo dva týdně na Rhodos, Krétu, Santorini, Milos, Kassos, Halki, Paros a Naxos. Na ostrově Karpathos je také mezinárodní letiště s kódem AOK. Mnoho lidí volí raději cestu letadlem.

Varianta názvu: Karpatos. Ostrov Karpathos patří pod Řecko a je v Evropské Unii.

Karpathos 2024 - hotely a recenze

Na Karpathosu jsou recenzované zejména tyto hotely: Afoti Beach, Albatros, Amopi Bay /Amoopi, Iliada, Sofia, Vardes, Seven Stars, Castelia Bay, Studia Aeolos, Nina, Atlantis, Studia Baywatch, Blue Bay, Romantica, Studia N&B a B&N, Sarris Bay, Diakonis, Anna, Lefkos Village, Pigadia, Viamare. Zobrazit české recenze hotelů na Karpathosu.

Hezké stránky o Karpathosu jsou na carjon.net a reckovdetailech.cz

Komentáře k této stránce - Karpathos na diskusním webu najih.cz

Dovolená na Karpathosu

Vyhledat zájezdy na Karpathos na Invia.cz

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2024 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901