Skiathos

Ostrov Skiathos leží hodně blízko řecké pevniny v severním egejském moři. Počítá se do souostroví Sporady. Ostrov je relativně malý, měří jenom 13 km na šířku. Městečka a letoviska na Skiathosu leží kolem jižního pobřeží, kde je hodně pláží a taky hlavní město zvané Samozřejmě Skiathos (mezi místními se městu říká Chora = přístav). Severní pobřeží ostrova Skiathos je skalnaté, takže nic pro vopižury.

Na ostrově je pár kopců porostlých borovicemi, pěstuje se tu víno. Pláží je tu fakt hodně, na to, jak je ostrov malý. Největší pláže se jmenují (od západu po jižním pobřeží) Banana beach, Koukounari, Platanias beach (u městečka Platanias), Kanapista beach, Achladies a Megali Amos, která je už u hlavního města Skiathos.

Na Skiathosu je letiště mezinárodní letiště Papadiamantis. Z přístavu to docela jezdí na východ na pevninu i na západ na nejbližší další ostrov Skopelos.

Skiathos - hotely a recenze

Na Skiathu jsou recenzované zejména tyto hotely: Muses, Skiathos Palace, Apartmány Aggelos, Periyali, Golden Beach, Studia Eleni, Atrium, Vila Karina, Studia Magdalena, Mouses Hotel. Zobrazit české recenze hotelů na Skiathu.

Dovolená Skiathos na mém srovnávači zájezdů na řecko.org

Komentáře k této stránce - Skiathos na diskusním webu najih.cz

Dovolená Skiathos

Vyhledat zájezdy na Skiathos na Invia.cz

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2024 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901