Lesbos

Lesbos je také znám pod jménem Mytilini. Je tu nejlepší jídlo, hlavně mořské plody a ryby. Známý díky výborným sardinkám. Sardinky se tu loví ve dvou velkých zátokách, Yera a Kaloni. Lesbos je velmi oblíbený jako místo rodinné dovolené.

Město Molyvos, postavené okolo středověkého hradu, je plné cizinců, kteří tu buď bydlí, nebo jsou zde jen na dovolené. Přesto ostrov Lesbos odolává masové turistice možná ze všech řeckých ostrovů nejlépe.

Hledáte-li nějakou hezkou pláž, pak se podívejte do Vatery. Tato pláž je dlouhá kolem 7 km. Okolo města Sigri jsou také hezké pláže, většinou jsou velmi dlouhé a prázdné. Když budete hledat zájezd, můžete se dostat do různých letovisek. Jsou to Mytilini, Molyvos, Petra, Skala Kalloni a menší letoviska Plomari, Akala Eresson a Anaxos. Letní vítr je celkem chladný, takže není potřeba klimatizace.

Ostrov Lesbos je dosti velký. Příliš velký pro motorky, proto si raději vypůjčete auto, abyste projeli všechny památky. Ale i bez něj se můžete mít dobře. Lesbos není vůbec drahý. Můžete ušetřit hromadu peněz, když pojede sem, než na nějaký jiný ostrov. A užijete si to tu přinejmenším stejně jako na dražších ostrovech.

Trajekty jezdí každý den za šera z Pireaus a přijíždějí do Mytilini kolem sedmi hodin ráno, přitom zastavují na Chiosu. Některé pokračují k ostrovu Limnos, k Thessaloniki a ke Kavale. Občas jede i trajekt ze Samosu. Dále jsou spoje s Volos, Psara, Samothrace, Alexandropolis a Syros. Z města Sigri jezdí jednou týdně člun do Rafiny. V současné době jezdí z Lesbosu i vysokorychlostní trajekt, který je dvakrát rychlejší než ty staré. Tento trajekt nemá kabiny, ale jen židle. Na Lesbosu je také mezinárodní letiště, které je tak blízko pláže, že pokud se vaše letadlo zpozdí, můžete se jít bez obav ještě vykoupat.

Z názvu ostrova Lesbos byl odvozen pojem pro homosexuální vztah žen. Ve starověku na ostrově sídlila básnířka Sapfó. Někde jsem četl, že lesby rády jezdí na dovolenou do zdejšího letoviska Eressos.

Varianty názvu: Lesvos, Mytilini

Lesbos - hotely a recenze

Na Lesbu jsou recenzované zejména tyto hotely: Panorama, Nikos, Studia Kavaki, Studia Niki, Aphrodite, Studia Poseidon, Sun Set, Clara, Theofilos, Chrisoula - studia, Alma, Sun Rise, Pantelinos, Akti, Aegean View, Anaxos, Tavari Beach, Malemi, Apartmány a studia Anaxos Hill, Petra, Christina's Garden - studia, Sandy Bay, Nicolas, Apartmány a studia O Kipos, Studia Armonia, Anaxos Garden - studia, Studia Magdalini I, Studia a apartmány Mr. Greek, Studia Michelle I, Studia Molyvos Stars. Zobrazit české recenze hotelů na Lesbu.

 

Komentáře k této stránce - Lesbos na diskusním webu najih.cz

Dovolená na ostrově Lesbos

Vyhledat zájezdy na Lesbos na Invia.cz
Vyhledat last minute na Lesbos na Invia.cz
Dovolená v Řecku

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901