Amorgos

V hlavním přístavu, nazvaném Katapola, jsou zajímavá místa na plavání. Ve městě je mnoho hospůdek k relaxaci, ale jakmile se setmí, jakoby se celé město probudilo a vaše klidná hospůdka se změní v diskotéku či jiný klub. Počítejte s velmi nepohodlnými časy příjezdů a odjezdů lodí. Většina jezdí kolem 3 hodin ráno, což působí zvláštním dojmem. Na severním pobřeží ostrova najdete přístav Agiali, což je jedna ze zastávek trajektů. Hlavní město Chora nehledejte na pobřeží, ale vysoko v horách. Zajímavý klášter Chozoviotissa, postavený v útesu, stojí za vidění. Pod ním je malá pláž, která je výborná na potápění v labyrintu kamenů, napadaných z útesů.

Na ostrov plují lodě z Paros, Naxos a denně z Pireaus. V přístavu Agiali si můžete pronajmout člun, který vás doveze na nějaký z menších Kykladských ostrůvků kolem, jako je Schinousa, Donousa, Koufonisi a Iraklia.

Komentáře k této stránce - Amorgos na diskusním webu najih.cz

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901