Milos

Milos je jako Santorini -- sopečný ostrov se zajímavými horkými prameny. Kolo nebo auto je na tomto ostrově velmi užitečné, ne-li nezbytné. Je to ostrov s fantastickými plážemi jako Paliochori, Hivadolimni a malou jeskyní Sarakiniko, jedno z nejzajímavějších míst na plavání vůbec. Ve vesničce Pollonia jsou dobré restaurace a když budete chtít, můžete si vypůjčit člun a podívat se na nějaký ostrov okolo třeba na Kimilos. Hlavní vesnice Plaka je utvořena z mnoha bílých krychlových domů, kterými jsou kykladské ostrovy známé. Na ostrově najdete spoustu archeologických památek včetně katakomb, římského amfiteátru, různých muzeí a hradu.

Krajinu ostrova Milos hyzdí kamenolomy. Těží se tu benitoit, perlit a baryt. V mladší době kamenné zde lidé těžili obsidián, sopečné sklo.

Milos patří do kykladských ostrovů.

Denní plavby na a z ostrova Pireaus spojují Milos s ostrovy Sifnos, Serifos a Kythnos. Na Pireaus je to okolo sedmi hodin. Tři plavby týdně na Krétu a jedna nebo dvě týdně na Folegandros, Sikinos, Ios a Santorini.

Komentáře k této stránce - Milos na diskusním webu najih.cz

 

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901