Naxos

Naxos je další přehlížený poklad kykladských ostrovů. Naxos je velký, hodně zelený a možná má ty nejlepší pláže v Řecku. Je blízko oblíbeným ostrovům Mykonos, Ios, Paros a Santorini. Z těchto ostrovů často plují trajekty. Naxos má krásné přístavní hlavní město na severozápadě ostrova s restauracemi, kavárnami , obchůdky a s fragmentem Apolónova chrámu zvaným Portara.

S půjčeným autem se dá projet celý ostrov. Krajina s údolími vypadá jako ráj a jestli rádi chodíte, užijete si ji ještě více. Místní říkají, že nejlepší pláže jsou Plaka, Agios Prokopios, Agia Anna, Mikri Vigla a Kastraki. Rybářská vesnička Apollon je populární místo pro celodenní výlety, s častými zastávkami v hospůdkách s mořskými plody.

Cesta trajektem z Athén trvá přibližně 7 hodin. Staví ještě u ostrova Paros. V létě jede za den klidně až 5 nebo více trajektů. Vysokorychlostní čluny na Naxos přijedou za 3 hodiny. Občas přijede i loď z ostrovů Dodekans, Ikaria, Samos, Amorgos, Skiathos, z Thessaloniki a někdy i z Kréty.

České cestovky Naxos docela přehlížejí, asi protože tu není dobré letiště.

Komentáře k této stránce - Naxos na diskusním webu najih.cz

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901