Korfu = Kerkyra

Ostrov Korfu, zvaný též Kerkyra, leží v severozápadním rohu Řecka. Korfu je nejzelenější a v očích mnoha lidí nejkrásnější ostrov země, možná i světa. Díky většímu množství srážek než na ostatních ostrovech je zde velmi velký počet druhů a hojnost rostlin.

Ostrov Korfu je pár hodin trajektem od italského přístavu Brindisi a pro mnoho turistů je to jediná část Řecka, kterou poznali. Jestliže chcete jet jen na jeden ostrov Řecka, pak Korfu není vůbec špatná volba. Jedny z nejkrásnějších pláží světa jsou právě na Korfu. Na tomto ostrově je hlavně v pobřežních oblastech turistů možná až příliš. Do horských vesniček ale kupodivu moc turistů nechodí.

Na jižní části ostrova jde krajina k moři mírně z kopce a vytváří krásné dlouhé pláže a zátoky. Avšak západní pobřeží je mnohem strmější. Skalnaté výčnělky a hluboké soutěsky jsou na každém kroku. Západní krajina je hornatá a postupně se svažuje až ke Korissionskému jezeru, odděleného od moře úzkým kouskem půdy. Korfu je mnohem chladnější než většina řeckých ostrovů, a tak je ideální volba pro lidi, kteří se bojí, že by nemuseli unést vedro jižnějších ostrovů. Pro některé lidi je ovšem Korfu ráj.

Korfu je jeden z velmi oblíbených ostrovů, ale jestli chcete zažít jeho přírodní krásu bez lidí, jeďte tam mezi říjnem a květnem. Jestliže máte rádi lidi a prázdné pláže, hledejte jinde v Řecku. Krása ostrova Korfu tkví v přírodě. Po celém ostrově jsou políčka s vinnou révou, ale nechybí tu ani ostatní ovoce nebo zelenina. To vše to díky podnebí a extrémně úrodné půdě. Ti kdo četli Homéra vědí, že Korfu byla poslední zastávka Odysea před rodnou Ithakou.

Kerkýra je alternativní název ostrova, ale také asi největší město na východním pobřeží. Mezinárodní letiště na ostrově Korfu má kód CFU. Na letenkových serverech je ostrov Korfu většinou uváděn pod názvem Kerkyra, asi protože leží blízko tohoto města.

Letoviska na východním pobřeží: Kassiopi, Agios Stefanos - East, Koloura, Kalami, Nissaki, Barbati, Ipsos a Pirgi, Dassia, Gouvia, Perama, Agios Ioannis - Peristeron, Moraitika, Kavos.

Letoviska na severním pobřeží Korfu: Peroulades, Sidari, Roda a Acharavi.

Letoviska západního pobřeží: Agios Stefanos, Arillas, Afionas, Agios Georgios severní, Paleokastritsa, Liapades, Ermones, Pelekas, Agios Gordis, jižní Agios Georgios a Santa Barbara.

Varianty názvu ostrova Korfu: Corfu, Kerkyra, Kerkýra

Mapy ostrova Kofu, podrobnější popis ostrova Korfu.

Korfu - hotely a recenze

Na Korfu jsou recenzované zejména tyto hotely: Acharavi Beach, Alkionis / Alkyon, Amalia, Aparthotel Blue Lagoon, Blue Sea, Elly Beach, Gemini, Golden Sands, Green Island, Ipsos Beach, Magna Greacia, Marie, Nassos, Pantokrator, Sea Bird, Servos, Silver Beach, Studia Aperito, studia Costas, Studia Feakes, Vila Floros/ Vila Christina, Alkyon, Angela Beach, Semeli, Bellos Beach, Kamari, Maltas, Telis, Liberty studia, Corfu Sea Gardens, Sidari, Moraitika, Acharavi, Albatros, Paleokastritsa, Studia Eleana, Sun Rose, Mayor Capo di Corfu, Paralia, Delfinia, Attika Beach, PrimaSol Ionian Sun. Zobrazit české recenze hotelů na Korfu.

 

Komentáře k této stránce - Korfu na diskusním webu najih.cz

Dovolená Korfu

Vyhledat zájezdy na Korfu na Invia.cz
Vyhledat last minute na Korfu na Invia.cz
Dovolená v Řecku

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901