Samothraki

Tento malý ostrůvek na severu Egejského moře, mezi Limnosem a městem Alexandropolis v Thrákii je další z množiny krásných míst v Řecku. Pyšní se nejvyšší horou všech Egejských ostrovů. Řekové chápou Samothraki jako ostrov lesů, potoků, soutěsek a vodopádů. Tomuto ostrůvku patří jedna z nejkrásnějších a nejbohatších divočin Řecka. Ačkoli vlastně neznámý turistům, mnoho Řeků navštěvuje ostrov během července a obzvláště v srpnu. Pro mnoho Athéňanů je Samothraki samozřejmá prázdninová destinace, asi jako pro nás bývalo třeba Máchovo jezero.

Největší městečko na ostrově se jmenuje typicky Chora. Není přímo u moře, u moře je malý přístav. Vesnička jménem Thremos na severní straně ostrova je zajímavá svými horkými prameny, které jsou volně přístupné a dá se u nich koupat. Na ostrově jsou dva kempy. Jeden dosti divoký, kde se táboří v lese a je tam pouze voda. Druhý je i s elekřinou.

Pro Čechy je nejlepší cestovat přes Soluň (Thesaloniki) a pak si vzít rychločlun. Dříve jezdil rychločlun i z Athén, ale letos (2009) ho zrušili. Další trajekty jezdí denně do Alexandropoulis, několikrát týdně na Kavalu. Můžete využít služby vysokorychlostního člunu na Lesbos a v létě na Limnos, Thassos, Kavala, Halkidiki, Porto Lagos a do Alexandropoulis.

Komentáře k této stránce - Samothraki na diskusním webu najih.cz

 

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2024 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901