Lefkada

Lefkada je relativně velký ostrov u západního pobřeží pevninského Řecka. Samotný ostrov je od pevniny oddělený pouze úzkým průplavem, který byl v šíji v minulosti několikrát prokopán a opět zasypán. Dnes vede na ostrov z pevniny zvedací most. Ten vede na severní špičku Lefkady, přímo do města Lefkada (též Lefkas). Na ostrov tedy můžete bez problémů přijet autem.

Jako všechny Jónské ostrovy, i Lefkada je ostrov relativně zelený a hornatý. Nejvyšší hora je vysoká přes 1100 metrů nad mořem (doslova), zdejší pohoří se jmenuje Stavrotas.

Nejznámějším letoviskem ostrova Lefkáda je vesnička Agios Nikitas. Je to dost klidné místo, žádné diskotéky a podobné kraviny. Pár obchůdků s potravinami, hodně taveren.

Nydri je lefkádská vesnička, je to hlavní cíl turistů na tomto ostrově, ale přesto si zachovala svoje určité kouzlo. V Nidri už ale je pár diskoték a celkově se jedná o čím dál větší turistov.

Vasiliki je středisko v jižní části Lefkady. Protože je v zálivu obráceném na jih, je tady spousta surfařů. Dokonce se to uvádí jako jedno z nejlepších míst pro windsurfing na celém světě. Oblázková pláž, pár taveren a obchůdků se suvenýry. Nedaleko se nechází slavná a pláž Agiofilli uzavřená mezi skalami.

Lefkada je obklopena mnoha menšími ostrůvky, které můžete navštívit. Není problém pronajmout si člun a všechny je projet. Najdete tam hezké písečné pláže, výborné restaurace a hlavně velmi přátelské lidi, kteří stále nosí svoje tradiční oděvy. Každopádně byste na Lefkadu měli jet a navštívit ty malé ostrůvky.

Lefkada - hotely a recenze

Na Lefkadě jsou recenzované zejména tyto hotely: Alexandros, Apartmány Fotis, Apollo, Aspasia, Golden Star, Studia Katerina, Konstantin, Mythos, Nikiana Club, Odyssey, Paradise, Rania, Santa Marina, Studia a apartmány Altina, Studia Leonidas, Studia Sofia, Vaya, Vassiliki Bay, Spiros - studia, Studia Vagelis, Averto, Cosmopol, Kalypso, Christiana, Kostas, Rezidence Pefkoulia, Vila Spiros, Aparhotel Golden Star, Paradise Beach, Penzion Iris. Zobrazit české recenze hotelů na Lefkadě.

 

Podrobnější popis ostrova Lefkada

Komentáře k této stránce - Lefkada na diskusním webu najih.cz

 

Dovolená Lefkada

Vyhledat zájezdy na Lefkadu na Invia.cz
Vyhledat last minute na Lefkadu na Invia.cz
Dovolená v Řecku

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901