Kefalonie

Na Kefalonii je mnoho italských a britských turistů. Je to obrovský zelený ostrov s jeskyněmi a podzemními jezery. Jeskyně Mellisani je vlastně podzemní jezero s mořskou vodou, která má hezkou barvu. O místních se říká, že to jsou chytří (možná spíše chytří obchodníci).

Kefalonia znamená krásné pláže. Před dvaceti lety byla vesnička Fiskardo jedna z nejkrásnějších v Řecku, ale nyní je plná turistů. Jestli jste se rozhodli pro Kefalonii, pak jeďte mimo sezonu. Stojí za to se sem alespoň podívat. Jestliže najdete volný pokoj během sezony, která trvá od dubna do října, pak máte velké štěstí. Je to totiž skoro nemožné a někdy se stane, že se na místě dozvíte, že vaše objednávka byla zrušena z nějakého zvláštního důvodu a hotel je už plný.

Trajekty jezdí denně ze Samu a v létě z Itálie. Další spojení jsou na ostrovy Lefkada, Ithaka, Zakynthos a na Kilini v Peloponésu. Je tu také letiště s mezinárodním kódem EFL.

Varianta názvu: Kefalonia, Kefallonie, Kefallinia, Kefallonia. Častý překlep: Kelafonie. Ostrov Kefalonia patří pod Řecko a je v Evropské Unii.

kefalonie-19-souteska.jpgkefalonie-2-shora.jpgkefalonie-3-shora.jpgkefalonie-4-pobrezni-domky.jpgkefalonie-5-shora-plaz.jpgkefalonie-6-shora.jpgkefalonie-7.jpgkefalonie-8-pobrezni-ulicka.jpgkefalonie-9-olivovniky-cyprise.jpgkefalonie-po-zemetreseni.jpg

Kefalonie 2019 - hotely a recenze

Na Kefallonii jsou recenzované zejména tyto hotely: Apartmánový dům Macedonia, Apolafsi, Calypso, Cephallonia Palace, Irinna, Ionion Sea, Porto Skala, Studia a apartmány Krista, Studia a apartmány Petratos, Studia Eleni, Studia Penelope, Studia Petratos, Studio Klio, Summery, Eleana, Totolos, Studia Anna, San Giorgio, Pericles, Vila Macedonia, Big Village, Studia Macedonia, Kapa studia, Studia Gounas, Xi Village, Studia Petros, Cephalonia Palace, Kefalonia Palace, Stathatos, Studia Eleana, Lassi. Zobrazit české recenze hotelů na Kefallonii.

podrobná mapa ostrovů Kefalonia a Ithaka
Mapa ostrova Kefalonia a ostrova Ithaka. 5,5 MB, PNG

Podrobnější popis Kefalonie

Komentáře k této stránce - Kefalonia na diskusním webu najih.cz

Dovolená na ostrově Kefalonia

Vyhledat zájezdy na Kefalonii na Invia.cz
Vyhledat last minute na Kefalonii na Invia.cz
Dovolená v Řecku

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2019 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901