Paros

Velké středisko lodní dopravy Egejského moře. Město je plné cizinců a barů. Je to v podstatě taková velmi přeplněná malá rybářská vesnička. Nejhorší je to v srpnu, kdy musíte po ulicích chodit v řadě a na vstup do kavárny se čeká fronta. Takže sem přijeďte v červnu, nejpozději v červenci, nebo až v září. Pláže jsou vcelku hezké a známé windsurfingem.

V místním muzeu jsou nejstarší řecké mramorové sošky z mladší doby kamenné (mínus 3500 pnl). U stánků se suvenýry se dají koupit jejich repliky.

Trajekty z Athén jsou na Parosu za necelých 6 hodin a pokračují na Naxos a Santoriny. V létě jede denně pár lodí na Mykonos a na Ios. Méně často jede nějaký spoj na Krétu, Samos, Dodekanes, Ikarii, Amorgos. V cestovních kancelářích v přístavu vám rádi řeknou odjezdy a příjezdy lodí.

Komentáře k této stránce - Paros na diskusním webu najih.cz

 

 

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901