Mykonos

Mýkonos (též Mikonos, řecky Μύκονος) je ostrov, na který se jezdí rekreovat především Řekové. Zejména je oblíbený Athéňany, kteří potřebují ze své rozpálené metropole někam vypadnout.

Na Mykonos se velmi dobře dostanete letadlem každý den z Athén nebo trajektem z Pireausu a Rafiny. Trajekt jede přibližně 5 hodin se zastávkami v Tinosu a Syrosu. Pokud jedete na Mykonos před 15. srpnem, hlavně nevystupujte v Tinosu, jinak se může stát, že i když máte lístek, už se nedostanete zpátky na loď. A když se dostanete, tak budete mít velmi nepohodlné místo. Je to kvůli tisícům poutníků, kteří putují do Tinosu. Na Mykonos se můžete dostat také ze Santorini a z dalších Kykladských ostrovů. Dnes se z  ostrovů Pireaus a Rafina dostanete na Mykonos i vysokorychlostními čluny, které vás tam dovezou za necelé 2 hodiny.

Pro české turisty může být problém, že na Mykonos nelétají žádné přímé lety z Česka. Smartwings Mykonos v nabídce nemá. To významně prodražuje zájezdy českých cestovek, pokud vůbec nějaké najdete. Nejbližší přímé lety jsou z Vídně s Austrian Airlines nebo z Mnichova. Letiště JMK leží kousek od hlavního města ostrova

Skoro všechno se na Mykonosu odehrává kolem stejnojmenného hlavního města Mykonos (někdy též s měkkým Mikonos). Leží na západním pobřeží ostrova v širokém zálivu. Centrum města je formováno zátokou se starým přístavem.

Město Mykonos je jeden z nejlepších příkladů Kykladské architektury. Je to doslova bludiště uliček, a tak nikdy nebudete vědět, kam vás vlastně daná ulička vyvede. Ale cestou uvidíte velmi zajímavé obchůdky a podniky. Od pobočky vašeho oblíbeného butiku k drahým francouzským restauracím, zlatnictvím, překrásným hospůdkám a internetovým kavárnám. Je v celku jednoduché tu zabloudit ale pravděpodobně se z tohoto labyrintu nakonec vymotáte.

V červenci je velmi těžké najít volný pokoj a 15. srpna téměř nemožné. Budete-li si shánět pokoj s předstihem, určitě budete mít více možností kde a v jakém typu prostředí chcete svou dovolenou strávit. Taktéž je mnohem příjemnější až budete vystupovat z lodi vědět, že na vás někdo čeká, než pomyšlení na to, že ještě budete muset hledat ubytování.

Dočetl jsem se, že Mykonos je gay-friendly. Existuje mnoho podniků, do kterých mohou přijet homosexuální páry, aniž by to tam bylo komukoli divné.

Ostrov Délos

Ostrov Délos ležící kousek na jih od Mykonosu je sice neobydlen, ale je to jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Řecku. Kdysi to byl velký prosperující přístav a hlavní středisko Kykladských ostrovů. Ruiny jsou velmi rozsáhlé a rozhodně stojí za návštěvu, zvláště na jaře, když na ostrově kvetou místní květiny. Na Mykonosu je mnoho taxi-lodí které vás na Délos za menší poplatek přepraví.

Nejlepší pláže najdete, vydáte-li se autobusem do Platyialu, kde je víc než jen rodinné pláže s pokoji k pronájmu, s plážovými slunečníky a s lodičkami, pomocí kterých se můžete vydat na jiné pláže. První pláž na kterou narazíte je Agia Ana, často míjena bez zastavení. Je tam většinou klid, jelikož je relativně ještě neobjevena. Další zastávka je Paraga a poté Paradise beach kde je kemp, vyhrává tam muzika, místa pro vodní sport a jeden nebo dva restauranty. Další pláže se jmenuje Super Paradise, což byla nudistická pláž pro muže. Poté pojedete okolo pláže Elia. To byla také nudistická pláž, ale nyní je tam postaveno pár luxusních hotelů. Okolo ostrova je ještě mnoho jiných pláží, ale ty jsou z většiny moc známé a je tam přespříliš lidí. Ještě jedna pláž je skvělá. Jmenuje se Agios Stefanos a chodí si sem zaplavat především místní obyvatelé. Je malá a skromná a hlavně blízko města. V malé hospůdce s výhledem na moře nazvané Vasoula na kraji pláže vám udělají nejrůznější pokrmy z ryb.

Jestliže máte rodinu s dětmi, doporučuji raději jiný ostrov jako Lesvos, Sifnos nebo Naxos. Ale jestliže ještě nemáte rodinu, máte hodně uspořených peněz a chcete poznat nové lidi, bude se vám ostrov Mykonos velmi líbit.

Mezinárodní letiště na ostrově Mikonos má kód JMK.

Varianta názvu: Mýkonos, Mikonos

Mykonos 2019 - hotely a recenze

Na ostrově Mykonos jsou recenzované zejména tyto hotely: Argo, Myconian Imperial & Thalasso Spa. Zobrazit české recenze hotelů na ostrově Mykonos.

Komentáře k této stránce - Mykonos na diskusním webu najih.cz

 

Dovolená na ostrově Mykonos

Vyhledat zájezdy na Mykonos na Invia.cz
Vyhledat last minute na Mykonos na Invia.cz
Dovolená v Řecku

Jednotlivé řecké ostrovy:

© 2005 - 2019 recke-ostrovy.rovnou.cz, Dušan Janovský, info@rovnou.cz, FB, +420 732 746 901