Thassos

Krásný ostrov v severovýchodní Egeidě. Jeho půvaby zatím zná velmi málo turistů. Mezi Čechy je oblíbený asi trochu víc než jinými národy, asi jej začínají masivně objevovat jako první. Býval hodně oblíbený Němci, kteří přijížděli přes Balkán autem, teď ale přijíždějí méně často.

Thassos je nejsevernější řecký ostrov, blízko pevninského pobřeží thráckého Řecka, mezi Dardanelami a Chalkidiki. Je tu vlhčeji než na jiných řeckých ostrovech (ne o moc, ale stačí poznat to je). Proto je tu z řeckých ostrovů asi nejvíc lesů, většinou borovicových (takový ten středomořský typ borovice aneb pinie). Mimochodem najdete velmi dobré pláže na koupání. Samotný ostrov je velmi hornatý.

Z pevninského Kavala se dá na ostrov dostat trajektem každou hodinu.

Hlavní město na severním pobřeží se nazývá Lemones nebo Lemonas. Má asi 3200 obyvatel, je celkem rušné a dá se tu leccos koupit.

Na ostrově Thassos letiště není. Turisté přilétají obvykle na pevninu na letiště Kavala, odkud se jededo Keramoti a na ostrov trajektem.

Na Thassu se těží mramor a pěstuje hlavně víno. Ze zajímavých měst zmíním (kromě hlavního města Lemonasu) ještě sídla Potos, Pefkari. Menší vesnice Theologos a Kastro jsou charakteristické materiálem, ze kterého jsou postavené domy.

Podrobnější informace o oblasti Limenaria na ostrově Thassos mi poslala Jana Zrnečková. Soukromé ubytování tam nabízí na fóru nějaká Hanka.

Varianta názvu: Thasos s jedním s.

Thassos - hotely a recenze

Na ostrově Thassos jsou recenzované zejména tyto hotely: Artemis, Astris Sun, Coral, En plo studio, Filippos, Green Bay, Sylvia, Ioanis Golden Club, Lia, Memories, Natasha, Rachoni Bay, Rachoni Beach, Studia Aegean Sun, Anna, Studia Janis, Studia Sofia, Trypiti Bungalows, Villa Mary I, Villa Mary II, Aloe II, Achilion, Vournelis, Apartmánový dům Augustis, Studia Soti, Danay, Studia Chrisi, Aloe, Studia Eleni, Rodon House, Skala Potamia, Limenaria. Zobrazit české recenze hotelů na ostrově Thassos.

 

Podrobnější popis ostrova Thassos a letoviska Limenaria a popis ostrova Thassos od Petra Zítka.

 

Komentáře k této stránce - Thassos na diskusním webu najih.cz

Dovolená Thassos

Vyhledat zájezdy na Thassos na Invia.cz
Vyhledat last minute na Thassos na Invia.cz
Dovolená v Řecku

Jednotlivé řecké ostrovy:

Jónské ostrovy: Korfu, Ithaka, Kefalonie, Kythira, Lefkada, Zakynthos, Kyklady: Paxos, Amorgos, Andros, Folegandros, Ios, Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Syros, Tinos, Dodekanesy: Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Severní Egeida: Chios, Lesbos, Thassos, Samothraki, Limnos, Skiathos, Ostatní ostrovy: Aegina, Angistri, Kréta. Mapa řeckých ostrovů.

recke-ostrovy.rovnou.cz píše Dušan Janovský, janovsky@gmail.com, +420 732 746 901